Мої університети. Корупція vs ефективність

OLYMPUS DIGITAL CAMERAКорупція vs ефективність
«Корупція на найвищому рівні є для України більшою загрозою, ніж російські танки».
Про це 13.06.2015 року, в польському Вроцлаві на організованому Атлантичною радою США глобальному форумі заявив посол Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайєтт.

Та, власне, ми і без Пайетта це знаємо.
І що не тільки на найвищому рівні, а часто-густо, на всіх рівнях державної влади та інститутів, що цю владу обслуговують, якось, міліція, суди, прокуратура, СБУ і т.і., у всіх сферах життя людей, як -то, народження, навчання, робота, пенсія, похорон, загалом, через все життя кожного конкретного українця.

І те, що корупція у всіх рівнях влади і всіх сферах життя — це не щось, привнесене в цю владу ззовні, від марсіан, наприклад, а породжене і підтримуване самою цією владою, так, що на все інше практично ні сил, ні коштів, ні бажання, не залишається.

І що боротьба з цією самою корупцією, є завданням номер один для української влади. На всіх рівнях. У всіх установах, організаціях і закладах.
Так ми теж це знаємо.

І те, що практично всі інститути державної влади, в тому числі, з цієї причини, в країні працюють неефективно.
І це ми знаємо.

Тому що, в більшості своїй, всі зусилля всіх керівників усіх органів державної влади націлені не на боротьбу з корупцією, не на забезпечення ефективної роботи тих самих, керованих ними органів, а, в першу чергу, на організацію та функціонування тієї самої корупції і, як наслідок і необхідність, створення механізмів прикриття і приховування такої діяльності.

І звичайно ж, на побудову та підтримання ефективної роботи, в даному випадку, районної адміністрації, зовсім не залишається часу.
І вже точно, що на нас з вами теж практично не залишається ні часу, ні сил, та й бажання, часто, теж.

Звичайно, є виключення, і вони є, і ми знаємо такі приклади. Тобто у владу приходять люди, які дійсно мають намір організувати роботу як свою, так і своїх підлеглих таким чином, що відповідна організація, установа дійсно намагається бути владою для людей, для їхніх потреб.
Але цього занадто мало, щоб сказати так про всю владу в країні.

На жаль, і це ми знаємо.

Хто винен?
Що робити?

Аналіз, пошук і формулювання відповідей на ці два одвічних питання може дати нам шанс на зміну існуючого стану справ у країні, в місті, в районі, в кращу сторону.
Ні, звичайно, не саму зміну, але шанс може дати.
А ось скористаємося-ми цим шансом, залежить від нас.

Думаю, що формулювання відповіді на перше питання ми шукати не будемо, і адресуємо це відповідним правоохоронним (не плутати — корупційно-дахуючим) органам, а ось відповідь на друге питання спробуємо знайти і сформулювати самі.

Продовження див. у наступній публікації

З повагою,
С.Коваленко

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *